נתונים כללים

אוכלוסייה: 270,000 תושבים

דירוג למ"ס: 3.5

דירוג פריפריאליות: 4.6

עוגנים חברתיים, כלכליים ותרבותיים:

מכללת ספיר │ יוזמות תיירות אזוריות │ תשתיות תחבורה מתקדמות │  פסטיבלים שנתיים │ סינמטק │ עלה נגב- מרכז שיקומי ארצי │ 3 פארקי תעשייה משותפים │ ועוד...

שותפים

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

אשכול רשויות נגב מערבי

אשכול נגב מערבי הוא איגוד ערים בבעלות אחת עשרה רשויות בנגב המערבי: אופקים, מ.א אשכול, מ.א בני שמעון, מ.א. חוף אשקלון, לקייה, מ.א מרחבים, נתיבות, רהט, מ.א שדות נגב, שדרות ומ.א שער הנגב.

 

כחלק מתפיסת הייעוד של מיזם האשכולות וראיית האשכול ככלי לבניה של לכידות חברתית, צמצום פערים ויצירת צמיחה מכלילה, הרכב האשכול הוא מגוון הן מבחינת סוגי הרשויות המרכיבות אותו - ערים מתפתחות לצד מועצות אזוריות ויישובים כפריים והן בהרכב של קבוצות וקהילות תושביו -בדואים, יהודים, חרדים, דתיים, חילוניים, קהילות שיתופיות ועוד.

מטרת האשכול היא קידום תפיסה אזורית ושיתופי פעולה אסטרטגיים המבטאים יתרון לגודל, מייצרים התייעלות כלכלית ומאפשרים פיתוח שירותים קיימים וחדשים.

 

פעילות האשכול מכוונת לאיתור והתנעת מיזמים אזוריים המהווים מנועי צמיחה ומחוללי שינוי לשיפור באיכות ורמת החיים של תושביו.

במסגרת האשכול מתכנסים צוותים מקצועיים רב רשותיים המקדמים יוזמות ופרויקטים אזוריים בתחומי חינוך, שירותים חברתיים, איכות סביבה, פיתוח כלכלי, פיתוח אזורי ועוד.

 יו"ר האשכול 
WhatsApp Image 2019-07-25 at 15.04.23.jp

אשכול נגב מערבי הוא כלי מדהים לשיתוף פעולה בין רשויות הנגב המערבי. באשכול חברות 11 רשויות הכוללות ערים, מועצות אזוריות ומועצה מקומית. המרחב שלנו מכיל מגוון רחב של אוכלוסיות המתגוררות במגוון של צורות התיישבות. תפקידו של האשכול לייצר שיתופי פעולה בין רשויותיו השונות והמגוונות, להוציא לפועל פרויקטים ומיזמים חוצי רשויות, לצמצם את הפער בין הרשויות על-ידי טיוב והוזלת השירותים המשותפים ויצירת קול אחיד מול משרדי הממשלה. לצד זה, ולא פחות מכך, האשכול הוא כלי למציאת הטוב האזורי, זירת חיבור בין שכנים שהם לעתים מתחרים ולעתים לא מוכרים ופלטפורמה חשובה לקידום החיים המשותפים במרחב הנגב המערבי.

אני מאמין גדול באשכול משמעותי שפועל לצד ובשיתוף פעולה מלא עם הרשויות. ככל שנשכיל, כך נצליח לשנות את המציאות באזורנו האהוב והמיוחד.

אני קורא מכאן לחבריי ראשי רשויות האשכול- קחו חלק, היו מעורבים בקידום וביישום פעולות האשכול, קבלו על עצמכם באהבה את האחריות המשותפת. יחד, שכם אל שכם, נבנה עתיד טוב ומוצלח לנגב המערבי.

אלון דוידי

ראש העיר שדרות

יו"ר האשכול

 מנכ"ל האשכול 

שותפים יקרים

האשכול שלנו הוא "ילד רך" שעושה את צעדיו הראשונים

את ליידתו של האשכול אפשרה האמונה של המנהיגות הנבחרת והמקצועית ברשויותיו בתפיסה אזורית בכך שיחד ניתן להשיג יותר מאשר לבד.

כמו כל אמונה היא אפשרה לנו לעשות את הצעד הראשון, גם לפני שראינו את התמונה המלאה.

האמונה הזו אפשרה את בנייתה של שותפות שהיא הבסיס לכל פעולה באשכול. שותפות שמתייחסת אל המרחב הגיאוגרפי שלנו כמרחב משותף לכל החיים בו, החולקים גורל משותף.

אני מאמין, שמתן ביטוי וכיוון לכוח שאנו יוצרים יחדיו באשכול - בגודל, במגוון ובעושר של השלם המשותף שאנו מרכיבים, הופך את האשכול לכלי משמעותי ורב עוצמה. כלי שבכוחו לייצר שינוי כלכלי, חברתי וסביבתי כאחד, שינוי שהמדינה והחברה שלנו זקוקות לו עד מאוד. כלי ייחודי שבחלקנו נפלה הזכות לקחת חלק בקידומו. אני גם מאמין שזהו  כלי חדשני שנמצא בראשית דרכו ונדרשת מאיתנו, האחראים להצלחתו אמונה, סבלנות והתמדה לאין קץ.

התפיסה האזורית מציעה לכל המאמצים אותה מבט חדש על המרחב, על הנכסים שלו ועל הדרכים למימושם. מבט חדש "פורץ גבולות" המאפשר לכל השותפים בו, לחלום ולהגשים יחד מהלכים בהתבסס על מסגרת ארגונית וביצועית המשותפת לכולם. כמי שאמון על הובלתה של מסגרת זו אני מחויב להצלחתה ולמימוש יעודה וחזונה. יחד, עם הצוות המקצועי והנהדר של האשכול אנו פועלים בנחישות ומתוך תחושת שליחות כדי לממש את ההבטחה הגלומה במהלך פורץ הדרך של הקמת האשכול.

אנו מודים לשותפנו ברשויות ולכל שותפנו במשרדי הממשלה ובארגונים השונים אליהם חברנו על האמון, על הלמידה המשותפת ועל הצעידה יחד בשבילים ומחוזות חדשים.

אני גאה בתוצרים שלנו ולא פחות מכך בתהליך שאנו יוצרים יחדיו.

אנו כאן כדי "לבנות ולהבנות".

אורי פינטו

מנכ"ל אשכול נגב מערבי

uri@westnegev.org.il

050-224-4458

 

צוות האשכול

ד"ר מיקי בר קמה

מנהל השירות הווטרינרי האזורי

miki@westnegev.org.il

שולמית.jpeg

שולמית קורצוויל

מנהלת מרכז אפ 60+

shulamit@westnegev.org.il

050-8257342

3 (1).JPG

יובל סתיו

תכנון אסטרטגי ופיתוח כלכלי

yuval@westnegev.org.il

052-5013384

WhatsApp Image 2019-07-25 at 15.04.40.jp

אסתר עקיבא

קידום חינוך STEM באשכולות הנגב

edu@westnegev.org.il

052-6070420

אורטל חנוכה

מנהלת אדמיניסטרטיבית

info@westnegev.org.il

073-7269274

עדינה יאנג סויסה

משנה למנכ"ל, ראש אגף חברה

adina@westnegev.org.il

050-991-9022

נופר.jpeg

נופר שואט-אוזנה

מנהלת אגף סביבה

nofar@westnegev.org.il

053-6288878

dudi passport.jpg

דודי יצחקי

מתכלל מוזיקה אזורי

music@westnegev.org.il

054-2503781

אורי פינטו

מנכ"ל אשכול נגב מערבי

uri@westnegev.org.il

050-224-4458

WhatsApp Image 2018-12-04 at 14.55.37.jp

אתי פדידה

רכזת תפעול השירות הווטרינרי

vet@westnegev.org.il

055-9752965